Športový kočík - otočný, pre vysokých, predĺžená strieška, možnosť dať do úplného ľahu, nie korýtko

Zodpovedané
8. jún 2020

Ahoj,

som strašne nerozhodná pri výbere kočíka pre svoju 5 mesačnú dcérku. Uvažujem nad modelmi: Cybex Balios S, Moon Resea, Zopa Move... Každopádne som otvorená aj iným možnostiam. Cena tak do 300€, keďže pozerám bazárové, niektoré modely z vymenovaných sa dajú v tej cene kúpiť aj nové. Sme obaja vysokí, ja mám 175, manžel 190 cm.

Nemám kombičko, tak nech sa mi vojde do kufra a nech to nie je ako hebedo z mojej poľskej trojkombinácie 🙂 Ďalšia podmienka je, aby sa dal poskladať aj keď je sedák v smere, aj keď je v protismere jazdy. Mala som tu poradený nedávno Jané Kendo, ale ten sa ťažko zháňa aj nový, nie to bazárový, takže som ho vylúčila. Aj Moon som mala poradený tu, ten sa mi pozdáva. Na Cybexe sa mi najviac páči to, že keď sa poskladá, stojí pekne na kolesách a neváľa sa po zemi. Bol to môj favorit, avšak čítala som, že je to hrkálka (čo by som nerada) a má malý priestor na sedenie a detičky sa z neho šmýkajú. Neviem, či to je pravda 🤷‍♀️ Zopa mi poradila mamička, čo má podobne staré bábo. Na živo som nemala možnosť vyskúšať ani jeden a rada by som sa rozhodla správne.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc!

Ahoj,

ak sa bojíš priestoru, tak Cybex Balios S je trošku užší, ale inak je priestorovo podľa mňa úplne fajn. Má opierku chrbta vyššiu než je bežné. Skôr by som nevýhodu videla v mestských kolesách.

Britax Go Big2

Zopa Move je určite tiež modelom, kde to nie je úplne top. Ako, je trošku širší, ale ložná plocha celkovo je kratšia a ja osobne nevidím kvalitatívny nárast u Zopa (versus Cybex). Za mňa asi skôr nie ako áno.

Zopa Move

Moon ReSea Sport je tu podľa mňa taký stred, kompromis, tak skôr odporučím ten.

Moon ReSea Sport

Rada by som ale podotkla, že neskôr najpravdepodobnejšie aj tak vymeníš kočík za ľahký, rýchloskladný neotočný model, takže tá ložná plocha/priestor v sedáku až tak nezaváži. Skôr by som sa pozerala na váhu, skladnosť a kvalitu/pohodlie kočíkovania, lebo tie stoja za to si aj priplatiť.

Joie Versatrax je určite zaujímavou voľbou na zváženie z pohľadu ceny, ale aj z pohľadu o trochu vyššie umiestneného sedadla - zvyšné menované kočíky ho majú skôr nižšie.

Joie Versatrax

Valco Snap Ultra Trend so SPORT nafukovacími kolesami by možno tiež stál za zváženie.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli