Športový kočík (po Inglesine Quad) alebo radsej "cestovný" na rýchle presuny (Cybex Eezy S+)?

Zodpovedané
31. mar 2020

Ahoj Eli,

Zvazujem kupu noveho kocika. Momentalne pouzivam Inglesinu Quad v trojkombinacii, ale dcerka ma uz pol roka a chcem prejst do sportovej casti. Ta mi u Inglesiny uplne nevyhovuje. Podvozok je dost tazky a neda sa sklopit so sedakom. Tiez strieska je velmi labilna, len sa tak zastrkuje do tej sportovej casti. Inak celkovo Inglesina sklamanie, preto by som ho asi najradsej posunula a kupila nieco ine.

A teraz k tej dileme: 1. Zbavit sa celej Inglesiny, kupit radsej kvalitny sportovy kocik (uvazujem nad Joolz Hub), kde pripadne viem dokupit vanicku pre dalsie babo, ked bude treba.

2. Alebo radsej vyuzivat Inglesinu, kolko sa bude dat a dokupit kocik na rychle presuny? Rozmyslala som nas Cybex Eezy S+ 2020. Na takychto kocikoch mi ale vadi, ze sedaky su len v smere jazdy + ten novy cybex nema vetracie okienko v strieske.

S kocikom budem jazdit hlavne v meste, ale mame pekne porozbijane chodniky, tak uz nechcem nic hrkotave 🙂 Dietatko je trosku vacsie na svoj vek, uz teraz nosi 74/80, je dlha po otcovi 🙂

Budem rada, ak mi zo svojich skusenosti poradis.

Dakujem

Ahoj,

ja by som začala jednou z dvoch stratégií - veľmi podobne, ako aj ty uvažuješ.

Asi prvou takou realistickou by bolo ozaj odskúšať aj tú športovú časť, predsa len aspoň na pár mesiacov, do rôčka. Minimálne budeš mať niečo otočné. Je to menšia sedacia časť, ktorú by som potom zamenila za ľahší (aj keď nie ultraskladný) športiak typu Baby Jogger City Mini GT2 a podobné. Tak vydržíš v podstate celé kočíkovacie obdobie a využiješ aj to, čo si si kúpila - aspoň čiastočne.

Joolz Hub je jazdne super a k tomu krásny a kvalitný, je tiež pomenší. A meniť Quad za Hub mi nejak nie je úplne po chuti a viac zmyslu mi dáva nejaký neotočný model, hoc mid-size.

Baby Jogger City Mini GT2

Joolz Hub

Druhou by bola naopak možnosť niečoho lepšieho otočného a k tomu ultraskladný športiak typu Cybex Eezy S+. Vtedy by bol Hub celkom dobrý nápad, aspoň za mňa. Najskôr budeš Joolz využívať viac a Cybex len občasne a na cestovanie/do auta. A časom a odrasteným dieťatkom zasa prejdeš k častejšiemu používaniu neotočného modelu (a otočný vám začne byť tesnejší). Vetracie okienko až tak nezaváži, najmä u tak malého a otvoreného modelu, aspoň za mňa.

Cybex Eezy S+

Celkovo by som ale preferovala aspoň na začiatku to čo mám odskúšať a rozhodnúť sa podľa nárokov a (ne)potreby otočného modelu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli