Športový kočík pre 13m dieťa, nekorýtko, nie najmenšie kolesá, moderný, do 400 eur

Zodpovedané
5. nov 2020

Ahoj Eli,

zvažujem kúpu športového kočíka pre dcérku, avšak neviem sa z toho vymotať. Páči sa mi Twistshake, no nikde nevidím naň recenzie, pripadne poraď niečo čo spĺňa:

  • nie korýtko
  • nie úplne malé kolesá
  • úplný ľah
  • moderný design
  • nech sa mi nerozhrká za pol roka
  • cca 400€

Ďakujem veľmi pekne

Ahoj,

ak sa ti Twistshake Tour páči (mne sa pozdáva tiež), možno stojí za to ho risknúť. Teda, ak to plánuješ po meste, pretože vyslovene veľké kolesá nemá. Ale myslím si, že bežné chodníky v pohode dá. Pravda, že nie je moc recenzií, ale keďže nie je taký drahý, možno by risk bol aj zisk. A hlavne, tie recenzie presne vznikajú tým, že to nakoniec niekto riskne, takže pomôžeš aj iným, že dáš vedieť, aká táto novinka je 😉

Twistshake Tour

Podobným a dosť recenzovaným typom by potom bol aj Oyster Zero, ktorý je naviac aj priestrannejší. Tiež je to ale taký mestskejší, aj keď teda aj odpružený tip.

Babystyle Oyster Zero

Ak sa bojíš rozhegania, určite je namieste porozmýšľať aj o niečom pevnejšom. Moja rada by potom bola ešte Uppababy Minu, aj keď u nás sa ťažko zháňa. Je to ozaj šikovný kočík, aj keď stále mestský. Fakt pevný.

Uppababy Minu

A konečne 😉 - prejdem aj ku kočíkom s väčšími kolesami, aj keď rátaj, že potom budú trošku ťažšie.
Napr. Nuna Tavo kočík.

Nuna Tavo

A keďže moderný dizajn je veľmi subjektívna vec, spomeniem aj odolnejšie modely ako TFK Dot 2 a Gesslein S4 - je menej štýlový.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Prípadne Baby Jogger City Mini 4 2.

Baby Jogger City Mini2 4

Ale viac ti vydrží trojkolka City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Je to ale asi aj dosť o tom, vyberať si štýlovosť (čo obvykle znamená mestskejší, menej pevný dizajn resp. menšie kolesá), alebo funkčnosť, ktorej je potom dizajn podriadený.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli