Športový kočík pre 5mesačnú, nízku maminu (no vyšších ostatných členov rodiny), mestský (nie hrkálka) + úplný ľah a prechodnosť v zime

Zodpovedané
9. aug 2020

Ahoj,

potrebujem poradit, lebo uz sa neviem vymotat z toho ktory si vybrat.

Mala sa mi uz nezmesti do vanicky asi mesiac, tak uz hladam sportiak vhodny pre nu. Moje poziadavky pre kocik su take, ze preferujem skor mestsky kocik vhodny na presuny autom, kedze byvam vo velkom meste. Dalej by som chcela, aby sa kocik dal dat do uplneho lahu a aby sa dali polohovat aj nozicky. Najlepsie taky, ktory sa dat aj v smere aj v protismere jazdy. Premyslala som aj nad kolesami, ze ake, ale toto vobec neviem - necham si poradit, ake su naj. Dalej, zalezi mi na tom, aby kocik nebol nejaka hrkalka - proste aby bola pevna konstrukcia kocika. Chcela by som, aby sa jednoducho a rychlo skladal. Rucka kocika by mala byt urcite nastavitelna, kedze ja mam 154 cm a ostatny clenovia rodiny su o dost vyssi 😄Co sa tyka vahy kocika, nezalezi mi na tom az tak velmi.

Chcela by som skor bazarovy kocik, pacil sa mi Valco Snap, no pride mi z nekvalitneho materialu. Dalsi, ktory sa mi velmi pacil, je Quinny Mood alebo Buzz, to je jedno ktory, len sa obavam, aby nam uz po pol roku nebol maly. Dizajnovo sa mi velmi paci tento Quinny, Joolz, Greentom - len ci su nejake z nich podla mojich kriterii, neviem 😊 Este jedna vec - hlavne chcem taky kocik, ktory sa mi v zime nebude zabarat do snehu a bude sa dat s nim normalne chodit, nie ze sa budem celu prechadzku trapit, ako a kade ist 😄

Dakujem moc za radu

Ahoj,

ak ti stačí mestský model a požiadavky sú aj ľahkosť, skladnoať a rukoväť pre rôzne výšky (aj nízku postavu), nejak mi prvý napadol Cybex Mios. Veeeľmi príjemný jazdne aj napriek menším kolieskam, odpružený, pevná konštrukcia, nie je to hrkálka.

Cybex Mios

Podobným a tiež jazdne skvelým na zváženie je aj Joolz Hub, čo je tiež kvalitka.

Joolz Hub+

Z modelov s väčšími kolesami potom spomeniem Mamas&Papas Sola City. Ale ten už asi len z bazáru zoženieš.

Mamas&Papas Sola City

Prípadne aj Mamas&Papas Armadillo Flip XT a GB Beli 4 by mohol zaujať.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

GB Beli 4

Značky, ktoré spomínaš sú mimo toho Valca veľmi neskladné a veľké/ťažké. Takže ťažké presuny autom neodporučím v takomto prípade. A teda Greentom - pekný, šikovný, ale bez polohovania nožičiek, väčšej striešky a tiež bez nastavenia rukoväte - tiež to tam moc nepôjde.

Greentom Upp Classic 2017

Greentom Upp Reversible 2015

A k snehu - "trápiť" sa budeš s každým, okrem tých velikých neskladných s veľkými kolesami, ktoré ale mimo tých pár dní snehu budú o dosť nepraktickejšie. Vyber si normálnu veľkosť kolies a jazdne príjemný kočík (kuk aj Joie Versatrax pre niečo skladnejšie s väčšími kolesami), ktorý budeš v zime prevážať po normálnych, vo veľkých mestách odhrnutých chodníkoch a budeš v pohode aj s veľmi mestským modelom. Za obra na mimo zimy náročnú manipuláciu tá trocha snehu nestojí.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli