(Športový) kočík pre dlhé dieťa, s vyššou nosnosťou, skladný

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

poraďte mi prosím nejaký športový kočík pre dieťa, ktoré je na svoj vek dlhé. Ideálne s vyššou nosnosťou a skladný kočík do menšieho kufra.

Ďakujem

Ahoj,

neudávaš veľmi použitie/terén a ani vek dieťaťa, čo by trochu uľahčilo premýšľanie o tom, či neotočný, aké kolesá, aký bude kompromis skladnosť/jazda cez nerovnosti a tak podobne. A aj cena je veľmi dôležitý rozhodovací faktor, ktorý žiaľ nespomínaš. Skúsim každopádne predpokladať, že ak je dieťa dlhé tak, že hľadáš niečo neotočné - lebo také kočíky sú aj ľahšie, aj skladnejšie, a aj dlhšie vydržia.

Ja osobne by som pri hľadaní niečoho priestranného, no ľahkého a skladného, pozerala v prvom rade na Thule Spring, príp. Oyster Zero, Baby Jogger City Mini GT2. To sú kočíky ľahké, kompaktné, superrýchlo skladné (Thule ešte k tomu 3D skladanie zmenšuje šírku po zložení), a aj kvalitné.

Thule Spring

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini GT2

Ak ešte menšie, pozri asi niečo ako Cybex Eezy S - má vyššiu opierku aj nosnosť.

Cybex Eezy S+²

Zaujímavým modelom v medzikategórii by tiež bol Baby Design Wave.

Baby Design Wave

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli