Športový kočík pre dvojičky široký do 78 cm, ktorý zvládnem vynášať na tretie poschodie

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,
'
hľadám športový kočík pre dvojičky, ktorý nie je veľmi ťažký a má maximálnu šírku 78cm. V súčastnosti máme kočík Bumbleride Indie Twin, no keďže bývame až na 3 poschodí bez výťahu, tak je pre mňa na vynášanie veľmi ťažký. Bývame v meste, no je tu veľa dier na chodníkoch, takže by bolo vhodné, keby mal kolesá, ktoré to zvládnu 🙂

Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

Ahoj,

tu je strašne dôležité vybrať si len jednu prioritu. Buď sa sústredíme na čo najnižšiu váhu a veľkosť, aby si ho mohla vynášať na tretie, alebo na väčšie kolesá vhodné aj do terénu. Tie totiž, ani nevieš ako ľahko a rýchlo, na váhe a objeme kočíka pridajú.

Prvým, čo mne osobne v tejto kategórii napadol, bol Baby Monsters Kuki Twin, ktorý je fakt že ľahunký a extrémne skladný. Vyniesť ho by nebol nijaký problém. Kolesá sú však - veď sa na neho sama pozri, menšie, mestské, určite nie na brutálne rozbité povrchy. Je to platba za to, aký je - rovnako ako skôr menšie sedáky.

Baby Monsters Kuki Twin

Okrem neho by som určite pozrela aj na niečo typu Baby Jogger City Mini Double alebo terénnejší Baby Jogger City Mini GT - nie je ľahučký (stále však má o viac než 2 kg menej, než Indie Twin).

Baby Jogger City Mini Double

Baby Jogger City Mini GT Double

Valco Snap Duo Trend by tiež ušiel, aj keď - je to tvrdší kočík. Maclaren Twin Triumph je tiež jednou z pomerne jednoducho vynesiteľných možností a váži pod 11 kg.

Valco Baby Snap Duo

Maclaren Twin Triumph

Ak hľadáš taký stred, fakt sa obzri po tých Baby Joggeroch. Prídu mi také najšikovnejšie. A ak sú prioritou kolesá, asi to za o moc lepšie nezameníš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli