Športový kočík pre dvojročné dieťa

Zodpovedané
2. feb 2022

Ahoj.

Budem ti vďačná za radu. Máme doma kočíky joolz hub a Gesslein FX4. Teraz má dieťa 20 mesiacov a joolz hub v zime nepoužívam skoro vôbec. Zdá sa mi pre už tak veľké dieta s fusakom nepohodlný. Ale neviem, ako to bude na jar. Gesslein je super. Len teda mohutný a ťažký, ale super. Rada by som prešla iba na jeden kočík, kvôli priestoru. Čiže by som sa najradšej zbavila oboch a prešla na niečo medzi nimi.

Bývame v meste, takže cestovanie mhd, ale zasa aj ako taký terén. Na kvalitných kolesách mi záleží. Joolz je šikovný, ale občas sa stane, že v kočíku ešte prespí a na to sa mi zdá dosť úzky a malý. Otočný nemusí byť. Bola by fajn väčšia srieška, polohovateľný do ľahu, nie korýtkové sedenie a super by bola aj poloha do úplného sedu a poloha noh.

Chodím venčiť a kočík chcem využívať čo najdlhšie, ako je možné. Na cene mi nezáleží.

Ďakujem moc za radu a čas.

Ahoj,

ak chodíš aj na turistiku - teda aj aký-taký terén, určite siahni po Thule Urban Glide 2. Má v sebe vlastnosti mestského aj športového kočíka do terénu. Nedávno som o ňom písala podrobnú recenziu.

Poprípade jeho menšieho hybridného brata Thule Spring, ktorý je vhodný do takmer každého terénu. Má dĺžku ložnej plochy 103 cm a maximálne zaťaženie sedadla 29,5 kg - je veľmi praktický. Strieška je dostatočne dlhá, nie je ani ťažký s váhou 10 kg. Manipulácia je ľahká a navyše je spratný do kufra auta. Cena sa pohybuje okolo 400 eur. Neprejde až taký horský terén ako Glide 2, no na bežné výlety po lesnej/poľnej upravenej ceste je postačujúci.

Thule Urban Glide 2

Thule Spring

Výborným variantom, je aj model Baby Jogger City Mini GT2. Funkčne je veľmi podobný Springu, aj priestorovo sú skoro rovnaké. A to s celkovou ložnou plochou 104,5 cm, a chrbtovou opierkou 53,5 cm. Je dokonca o 0,6 kg ľahší a unesie až 29,5 kg dieťa.

Baby Jogger City Mini GT2

Poprípade, ak ti predsa len nebude vadiť slabšie (tvrdšie) odpruženie. Určite odporúčam ísť si osobne kočík vyskúšať do predajne. Tak si pozri aj niektorý z týchto ľahkých mestských športových modelov: Valco Baby Snap Ultra Sport, Valco Baby Snap Ultra Tailormade alebo Valco Baby Snap Ultra Trend. Tieto kočíky nemajú odpruženie, preto som pri nich veľmi opatrná a málokedy ich odporúčam.

Valco Baby Snap Ultra Sport

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally