Športový kočík pre malú maminku a veľkú dcérku, ľahký a skladný, ale aj do terénu, rozpočet cca 300 eur

Zodpovedané
14. jan 2021

Ahoj.

Potrebujem športový kočík, ktorý je priestranný, má nafukovacie kolesá (aspoň si myslím, že také chcem 😊) a je ľahký (mám 156 cm), skladný - kt. nezaberie veľa miesta. V dedine sú cesty všelijaké, takže potrebujem stabilnú konštrukciu a nechcem hrkálku 😏 A chodievam aj do terénu. Malinká je uz teraz veľká, bude po tatovi - takže nech je priestranný s mega veľkou strieškou... pozerala som Valco Snap, ten má xxl striešku aj je ľahký, len neviem, či tá váha nie je na úkor stability. Páči sa mi aj to, že otvor na strieške - sieťka je vzadu a nie zvrchu, takto podľa mňa je lepšia cirkulácia vzduchu... pozerala som aj Joie Mytrax, ale tá váha sa mi nepozdáva 🤔 Cenovo okolo 300€.

Ďakujem 😊

Ahoj,

pre takúto výšku, teda nizučkú, drobnú mamičku, je ľahkosť a skladnosť absolútne kľúčová. Prosím ale, uvedom si, že to ide ruka v ruke s horšími vlastnosťami na teréne.

Valco Snap je ľahký, ale ťažisko ti nemusí sadnúť. Plus na teréne, dierach, nerovnostiach nie je nič moc. Ja osobne by som ho neodporúčala. Rovnako by som sa nijak brutálne neorientovala na velikánsku striešku, lebo to si vieš doriešiť clonou. Najmä, ak je tvoj rozpočet skôr obmedzený. Sieťka na vetranie - ako, je fajn ju mať, ale nie je to tiež nič kritické. Veď vzduch ide aj tak hlavne spredu.

Valco Baby Snap 4 Sport

Ja by som na tvojom mieste riešila niečo ako TFK Dot 2 alebo Gesslein S4. To sú váhovo a skladnostne príjemné kočíky, ktoré aj čo to prejdú. A priestorovo sú tiež OK.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Ďalej ti odporučím Casualplay LOOPi Allroad. To je dostupnejší a ľahší model, ale pritom s veľkými nafukovacími kolesami aj do terénu.

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli