Športový kočík pre vysokých rodičov a 8-mesačné dieťa, ktoré neobľubuje korýtko Stokke Trailz-u

Zodpovedané
5. okt 2020

Ahoj Eli,

Potrebovala by som radu ohľadom športového kočíka. Teraz máme Stokke Trailz, ale malej sa moc nepáči spať v korýtku. Preto hľadám nejaký, čo by sa dal dať do ľahu. Problém je v tom, že s priateľom sme dosť vysokí a vačšina kočíkov sú pre nás nízke. Pači sa mi aj Stokke Beat, len nie sú na neho moc dobré recenzie. Preto by som prosila o radu.

Ďakujem

Ahoj,

športiaky sú celkovo väčšinou nižšie, najmä v porovnaní s vaničkami. Ako dieťatko bude rásť, budete tiež radi (myslím si), že si bude do kočíka vedieť vyliezť aj samo, ak bude nižšie. Ja osobne by som sa skôr sústredila na nastaviteľnú rukoväť a dostatok priestoru v sedadle.
A na vysoko umiestnené sedadlo, lebo zasa tak moc ich nie je. Ja sama som vysoká a nižšie kočíky, ak boli dobré, nepredstavovali problém. Skôr naopak - boli kompaktnejšie a ľahšie.

Stokke Beat ako náhrada za váš Trailz by mohol vyhovieť v rámci akej takej výšky aspoň (od Trailzu je trochu nižší). Je to ale omnoho mestskejší, menej odpružený a menej terénny model, s tým treba rátať.
Ja som už počula aj lepšie hodnotenia. Myslím, že tie negatívne boli zapríčinené aj horšou prvou várkou, aj privysokými očakávaniami. Celkovo ale mestský kočík, takže jednoduchšie fungovanie a menej pohodlia v situáciách, kde Trailz bol ok, treba brať ako nutnú samozrejmosť.

Stokke Beat

Okrem toho ti asi odporučím len niečo ako Britax Smile III, prípadne Gesslein FX4 Classic.

Britax Smile III

Gesslein FX4 Classic

A ešte aj Valco Snap Ultra Trend.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli