Športový kočík: priestranný, odpružený, s veľkou strieškou pre dlhú osemmesačnú (po Mutsy Nio kombinácii)

Zodpovedané
24. apr 2020

Dobrý deň,

prosím vás, viete mi poradiť v dileme - aký športový kočik vybrať pre 8m dcérku? Momentálne máme dvojkombináciu Mutsy Nio - používame športovú časť, chceli by sme ho však vymeniť za športový kočík, ktorý by s nami vydržal tak do 2 rokov, prip. dlhšie. Sme vysokí 180 cm, dcérka je už teraz dlhá, preto hľadáme dlhý kočík s veľkou strieškou, ktorá dobre tieni - ideálne s nafukovacími kolesami alebo odpružením (prioritne jazdíme po rozbitých mestských chodníkoch, ale mal by zvládnuť trávu či lepšiu poľnú, štrkovú cestu). V kočíku veľa spíme, mal by mať ľah ideálne aj kolmé sedenie, a polohovateľnú opierku nôh.

Po mojom sondovaní zvažujem Valco Snap 4 Tailormade na nafukovacích kolesách, Joie Mytrax, Oyster Zero, Britax B-Motion 4 Plus. Nakoľko sa nedá reálne vidieť jednotlivé modely, budem veľmi vďačná za váš názor.

Jana S

Ahoj,

tráva a lepšia poľná, štrková cesta nebude problém so žiadnym z kočíkov, ktoré uvádzaš - je to taký v podstate bežný terén, s ktorým sa každá z nás a asi každý kočík stretáva.

Ja osobne, keďže tvojou požiadavkou je priestrannosť a strecha, odporučím Oyster Zero, ktorý som mala a bola som ozaj spokojná. Okrem jazdných vlastností aj kvôli ultra veľkej strieške a ozaj širokému sedadlu (kam aj s väčším dieťaťom dáš ľahko fusak), to všetko skombinované s fakt ľahunkým kočíkom, čo sa rýchlo skladá. Takže ten by bol moja voľba.

Babystyle Oyster Zero

Ak by terén predsa len bol dôležitejšou požiadavkou, šla by som skôr do Britax-u B-Motion Plus, ktorý na nerovnostiach bude pevnejší, ale zasa tam je nevýhoda podstatne väčšieho kočíka po zložení, vyššej váhy, ako aj šikmého sedenia v najviac sediacej polohe.

Britax B-Motion 4 Plus

Valco Trend Sport je takým stredom. Ľahký, ozaj priestranný, s veľkou strieškou a s tými nafučkami ti prejde aj nerovnosti. Nevýhodou by tam zasa bola strieška, čo tak úplne nedolieha v mieste, kde je upevnená a tiež žiadne odpruženie. Celkovo ale fajn kočík a ozaj priestranný.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli