Športový kočík s preklapacou rúčkou, skladný no s väčšími kolesami + dostupná cena

Zodpovedané
18. máj 2020

Ahoj,

chcela by som sa spýtať, či by si vedela poradiť športový kočík s preklápacou rúčkou, ktorý sa dá zložiť na malý rozmer do kufra. Bývame na kraji mesta, skôr dedinská časť, takže preferujem s väčšími kolečkami, keďže sa často chodíme prechádzať aj po poľných cestách. Nižšia cena by potešila.

Ďakujem.

Ahoj,

máš veľmi ťažké požiadavky. V prvom rade kočíky s preklápacou rúčkou sa už veľmi nerobia. Je to zastaralá technológia, ktorá kĺb kočíka oslabuje, pri častom používaní rozhegáva a ešte aj mení ťažisko, takže po prehodení rukoväte sa kočík ťažko ovláda.

Mmamičky to nakoniec ani veľmi nechceli a výrobcovia od toho upustili. Doteraz sa vyrába už iba pár modelov s touto technológiou, jedným a najznámejším z nich by bol Bugaboo Cameleon, čo spolu s dokúpeným setom predných neotočných kolies by aj ako tak splnil nejaký prechod terénom, len nie je vyslovene skladný. Kombinácia Shom Roberto Verino Elegance tiež má túto možnosť.

Bugaboo Cameleon 3

Shom Roberto Verino Elegance

Obľúbeným lacnejším modelom nie moc terénnym bol aj Quatro Monza, ale už ho moc nedostať, asi iba bazár. A teda podľa mňa to ani váhou či skladnosťou nie je nič moc.

Quatro Monza

Potom už sú dostupné skôr len ľahké modely na občasné použitie - niečo ako Joie Mirus.

Joie Mirus

Ja by som preto odporučila skôr pozrieť kočíky s otočným sedadlom (Joie Versatrax) a nelipnúť príliš na tej preklápacej rukoväti. Alebo sa zmieriť s neotočným sedadlom a dosiahnuť skladnosť a nižšiu váhu (Britax B-Motion Plus).

Joie Versatrax

Britax B-Motion 4 Plus

Každopádne, premysli si priority, max. cenu (a rátaj že čím nižšia, tým pôjdeme dole s požiadavkami), skladnosť verzus terénnosť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli