Športový kočík - väčší, s vyššou nosnosťou, otočný, kolieska s pneumatikami

Zodpovedané
28. aug 2019

Ahoj 🙂

Idem si tiež po radu, lebo z toho googlenia je už bolehlav 🙂

Hľadám športový kočík, ktory by spĺňal čo najviac z týchto mojich (prekombinovaných 😀) požiadaviek:

  • s nafukovacími kolesami
  • vhodný aj na trošku rozbité cesty
  • nosnosť viac viac ako 15kg
  • celkovo trošku širšie sedenie (máme valibuka - aktuálne 7 mesiacov, 11kg a 77cm)
  • otočný v smere aj proti smeru jazdy
  • dá sa dať do ľahu
  • priestranný košík
  • veľká strieška
  • super by bolo, keby nevážil "tonu" 😀
  • ideálne do 300€ (teoreticky aj do 400€, keď si mesiac nedám večeru :P)

Čo myslíš, existuje vôbec niečo také?
Ďakujem veľmi pekne za tvoj čas! 🙂

Ahoj,

začnem jedným problémom, ktorý tu vidím - otočný + širšie, priestranné sedenie. Moc to nejde dokopy, pokiaľ aj kočík nebude z tých väčších.

V tomto prípade, ak by väčší kočík bol ok, by to bol Britax Go Big, ale tam je teda okrem váhy problémom asi aj cena. Jedine pozrieť nejaké bazárové.

Britax Go Big

Z priestranných otočných modelov mne osobne príde ok aj Emmaljunga NXT60 F, ale zasa sme pri drahom kočíku.
Choď na Kiido a pozri outletový Concord Wanderer. Bývajú tam za super cenu a teda sú to terénne, relatívne priestranné kočíky (no a striešku prežiješ - v protismere použiješ priloženú clonu).

Emmaljunga NXT60 Flat

Concord Wanderer

Ja by som možno pre valibuka radšej zvážila model neotočný - ak teda potrebuješ aj priestrannosť, aj cenu, a nový kočík. Na začiatku to možno bude nezvyk, ale určite tak aspoň s kočíkom vydržíte a bude aj pohodlný.
Vtedy pozri niečo ako Baby Jogger City Mini GT plus dorobené polohovanie nôh; Emmaljunga NXT30; alebo potom Britax B-Motion Plus

Baby Jogger City Mini GT

Emmaljunga NXT30

Britax B-Motion 4 Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli