Športový verzus golfový kočík pre 16 mesačného syna. Aké sú Tvoje odporúčania?

Zodpovedané
3. mar 2022

Ahoj,

syn má 16 mesiacov a váži 14 kg. Uvažujeme športovým alebo golfovým kočíkom s nosnosťou do 22 kg. Chceme, aby si v ňom aj pospal, takže aby sa dal polohovať aj do ľahu a aj do sedu. Niektoré mali len veľmi šikmé sedenie a nad takými neuvažujeme.

Ďalšie požiadavky:

  • praktický do auta,
  • aby sa dal teda ľahko zložiť (nie na dve časti),
  • váha do 7 kg,
  • madlo pre dieťa,
  • sedaciu časť spolu s nožičkami dlhšiu ako len 85 cm (malý je vysoký),
  • rukoväť pre nás nastaviteľnú - manžel je vysoký, ja nižšia,
  • do 300 eur.

U golfových sa mi nepáči, že majú dve rukoväte. Príde mi to ako keby sa horšie ovládali. Kočík by som chcela aj na prechádzky, nie len z auta na ihrisko alebo do obchodu.

Joie Brisk LX je jediný, ktorý sa k mojim požiadavkám približoval. Nie som si istá však tou prechádzkou.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

Joie Brisk LX má pomerne krátku chrbtovú opierku a celkovo aj ložnú plochu. Preto by som ho z Tvojho výberu vylúčila a pokúsila sa nájsť vhodnú alternatívu.

S váhou do 7 kg je trochu problém. Tieto ľahké kočíky nie sú bohužiaľ také priestranné. Napriek tomu si myslím, že v ostatných parametroch budú vyhovovať 100%.

Prvým kočíkom je Valco Baby Snap 4, ktorý má len ľahko cez 6 kg a patrí k najľahším kočíkom vo svojej kategórii. Jednoducho sa skladá jednou rukou a aj ľahko ovláda.

Ak by sa Ti Valco páčilo, odporúčala by som skôr model Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Má síce už vyššiu hmotnosť (8 kg), ale nájdeš u neho nastaviteľnú rukoväť, celkovo väčšie rozmery, dlhú predlžovaciu striešku a fajn sú aj koženkové poťahy rukoväte aj madla. Ďalej má penové kolesá, priestranný kôš a tiež ľahké ovládanie aj skladanie jednou rukou. S rozmermi je na tom veľmi dobre. Vďaka 93 cm dlhej ložnej ploche a 34 cm širokej sa do neho pohodlne zmestí aj väčšie dieťa. Vzhľadom k jeho nízkej cene, praktickosti a rozmerom nemá konkurenciu. U mamičiek je to veľmi obľúbený kočík a ja sa nedivím, hoci to nie je môj "šálka kávy", tak ho odporúčam rada 🙂.

Ďalej ma napadá Babystyle Oyster Zero, ktorý tiež spĺňa všetko, čo požaduješ. Teda mimo nastaviteľnej rukoväte a o trochu vyššej hmotnosti (7,9 kg). Stále však patrí k tým ľahším kočíkom. Jednoducho sa ovláda aj skladá jednou rukou a ponúka jednu z najširších sedačiek na trhu. Šírka 41 cm, ložná plocha je dlhá 91 cm.

Pozri ešte na Easywalker Jackey a Cybex Eezy S+². Majú o trochu menšie rozmery, ale stále patria k tým priestrannejším. Obidva majú hmotnosť 7,5 kg.

Ja osobne by som išla do Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, ktorý ponúka "veľa muziky za málo peňazí". Zlou voľbou nebude ani o trochu drahší kočík Babystyle Oyster Zero.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia