Trojkolka Thule Urban Glide 2/iná. Na aký športový kočík pozerať - dedina, hory, zima..?

Zodpovedané
30. nov 2020

Ahoj,

Ja som ti písala ohľadom sportiaku Thule a ďakujem krásne za odpoveď (https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...). Ešte mam par otázok, budem rada ak zodpovieš.

Aj Baby Jogger City Elite nevyzerá úplne zle, hlavne je super, že tam á aj tu opierku nôh, ale stále nás lákajú tie väčšie zadné kolesá. Tu sa nám zdajú malé.

Ešte sme pozerali aj Baby Jogger Summit X3. S ním máš nejaké skúsenosti?

Thule sa nám veľmi páči, len aj to sedenie sa mi tam zdá dosť plytké ako na iných kočíkoch. My tento športiak budeme využívať asi hlavne v zime tu u nás na dedine v horách, a máme ešte Mutsy 2kombináciu, takže ten je ľahko skladateľný, ten asi na prevoz.

A našla som takú opierku na nohy, čo dávali aj na Thule.
Prikladám foto.
Ďakujem.
Alica.

Ahoj,

toto čo posielaš je dobre, to by malo fungovať, aj keď teda bude ti ten spodok na Urban Glide (on je vcelku pohyblivý) možno trochu zavadzať, a to hlavne z pohľadu skladania. Možno by som poradila radšej dať krajčírke ušiť len tú opieraciu časť a pridať ju na spodok Thule časti pod nožičkami. Myslím, že s trochou cviku aj takúto pomôcku budeš vedieť na Thule v pohode používať.

Thule Urban Glide 2

Čo sa týka Baby Jogger Summit X3 ten je určite fajn na terén, ale ako dizajnovo, tak aj opierkou nožičiek (nepolohovateľnou). Je to fakt už skôr na funkcie pre staršie dieťa zameraný kočík. Asi mi príde zbytočne veľký.

Baby Jogger Summit X3

K tým veľkým zadným kolesám, chápem že sa ti to tak môže zdať. Áno - ale je dobré vedieť, že pri prejazdnosti terénom oveľa viac záleží na predných kolesách resp. kolese. To ide cez prekážku prvé a “ťahá” zadné, takže ak tie vyslovene nie sú mikro, stačia aj menšie.

Každopádne, ak by ťa zaujímal ešte nejaký porovnateľný, veľmi výkonný športiak a teda City Elite vylučuješ, navrhnem ešte na inšpiráciu a porovnanie TFK Joggster Trail.

Baby Jogger City Elite

TFK Joggster Trail 2

Veľmi pevný schopný model, ak veľkosť zadných kolies je priorita, tak Mountain Buggy Terrain V3 je na to fakt perfektný.

Mountain Buggy Terrain V3

U nás ho už moc nedostať, videla som ho na dino-sklep v PL (dá sa objednať aj k nám, pokiaľ viem).

Alebo navrhnem dostupnejší Casualplay LOOPi Allroad s prípadnou dokúpenou nápravou Casualplay LOOPi Running, ktorú vďaka neotočnému prednému kolesu využiješ aj v naozaj ťažkom teréne (a s All Road kolesami zvládne aj bežné denné používanie hoc i v horšom teréne).

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli