V čom je kočík Chicco One4ever výborný a aké sú jeho slabé stránky?

Zodpovedané
3. júl 2023

Ahoj,

páči sa mi kočík Chicco One4ever.

Aké sú výhody a nevýhody tohto kočíka?

Kde sa dá kúpiť?

Ďakujem

Ahoj,

výhodou kočíka Chicco One4Ever je jeho multifunkčnosť. V športovom sete ho zakúpiš s dvomi sedadlami. Prvé je otočné s výškovo nastavitešnou chrbtovou opierkou. Chrbtovú opierku spolu s opierkou nôh je možné nastaviť do skoro úplného ľahu. Druhé je neotočné a pevne sa pripevňuje o konštrukciu Po rozopnutí zipsov umiestených na bokoch chrbtovej opierky je možné dosiahnuť 150-stupňový sklon sedadla - tzv. poloľah.

Mínusom u mňa sú jeho menšie penové kolesá (EVA pena), ktoré sú menej odolné a zvládajú nenáročné, rovné a upravené povrchy bez kamienkov. Zadné odpruženie kolies je vhodné do mesta. Za mínus považujem aj striešky, pretože nemajú náhľadové rodičovské okná a iba jedna zo striešok má zabudované ventilačné okná po bokoch. A nízke položenie detského madla môže byť dieťaťu nepohodlné. Niektorým rodičom môže vadiť aj otvorenosť sedadla, pretože po bokoch nemá žiadne bočnice, ktoré by dieťa chránili. A keď sme pri sedadlách, tak mi nedá nespomenúť menšiu priestrannosť sedadiel, ktoré nemusí vyššiemu dieťaťu vyhovovať. I napriek jeho vyššej nosnosti nemusí rodičom kočík vydržať až do konca kočíkovacieho obdobia.

Plusom je samozrejme funkcia samoskladania a nízka váha. Zároveň spomínaná vyššia 22 kg nosnosť sedadiel.

Kočík má otočné rodičovské madlo, ktoré je určené pre stredne vysokých rodičov. Športové sedadlá sú obidve nižšie položené na konštrukcii, preto je potrebné sa k dieťaťu hlbšie predkláňať.

Kočík je určený pre západný trh, preto je potrebné si ho objednať zo zahraničia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally