Výber športového kočíka pre dvojičky - ktorý má dostatok priestoru aj na spanie?

Zodpovedané
20. feb 2019

Dobrý deň,

potrebovali by sme poradiť ohľadom výberu športového dvojičkovskeho kočíka. Máme zatiaľ vybraté Bumbleride Indie Twin 2017-2018, Baby Monsters Easy Twin alebo Peg-Pérego Book For Two 2019. Vošli by aj do menších výťahov? Aké veľké majú striešky - dajú sa rozzipsovať, aby nesvietilo slniečko? Aké sú vnútorné rozmery vo vodorovnej polohe, od vrchnej časti sedadla až po koniec nožičiek, keď sú zdvihnuté? Zatiaľ som ich nenašla v žiadnom popise. Poprípade poradiť, ktorý by bol ešte taký väčší na ležanie? Neplánujem už viac kupovať kočík, preto sa na vás obraciam po rady a pomoc.

Ďakujem a pekný deň.

Ahoj,

Bumbleride Indie Twin, Baby Monsters Easy-Twin Peg-Pérego Book For Two sú tri vo svojej podstate typovo dosť rôzne kočíky. Ale teda sedadlá vedľa seba majú spoločné, čo teda vidím ako vec, ktorú zjavne vyžaduješ.

Bumbleride Indie Twin

Baby Monsters Easy-Twin 2.0

Peg-Pérego Book For Two

Bumbleride Indie Twin by som vybrala v prípade, že potrebuješ robustnejší typ kočíka, s ktorým plánuješ zdolávať aj horší terén. Je ťažší a menej skladný ako zvyšné dva, preto s touto skutočnosťou pri výbere určite rátaj. Tiež má z tebou vybraných najkratšie striešky. Dĺžka sedadla v ľahu je cca 94 cm, čo je spolu s opierkou 48 cm veľmi slušný rozmer a vydrží naisto aj do 3+ rokov.

Ak ti tento - terénnejší - typ vyhovuje, odporučím ešte Mountain Buggy Urban Jungle alebo Mountain Buggy Terrain - oba sú to výborne priestranné kočíky síce s kratšou, ale preklápateľnou strieškou a skvelými jazdnými vlastnosťami. Zároveň sú konštrukčne jednými z najužších dvojkočíkov so sedadlami vedľa seba, čo ich robí veľmi praktickými v meste i mimo neho, a teda aj do tebou spomínaných menších výťahov.

Mountain Buggy Urban Jungle

Mountain Buggy Terrain V3

Peg-Pérego Book For Two je takou pohodlnou, funkčnou strednou triedou s ozaj dobre spraveným košíkom. Oceníš ho na bežných prechádzkach mestom, ako aj pri nákupoch. Strieška každého sedáku sa dá predĺžiť a dĺžka sedáku je 91 cm (opierka je takisto 48 cm).

Peg-Pérego Book For Two

Baby Monsters Easy-Twin je z nich taký najjednoduchší, bez možnosti polohovať opierku nôh. Sedadlá sú podstatne menšie - na dĺžku plus mínus 82 cm, s 42 cm opierkou chrbta. Výhodou sú však gumové kolesá a z tebou vybraných najužšia konštrukcia, vďaka čomu všade vojde podstatne ľahšie. Ak ale preferuješ priestrannosť sedenia, Easy-Twin by som vylúčila.

Baby Monsters Easy-Twin

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli