Výmena golfového kočíka Elodie Details za športový kočík B-Motion 4 Plus. Nebudem sklamaná?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý deň prajem,

mám nejaké pochybnosti a nejasnosti chcela by som pocut odborný názor 🙂 Mam golfáč od Elodie v zlatej verzii. Mám ho rada je ľahký, viem ho zdvihnúť aj s dcérkou a vyjsť po schdooch do brány či do električky. Ale malá bude mať čoskoro 2,5 roka. Je veľmi kočíková, čo mi vyhovuje, a veľa ráz má v kočíku aj obedný spánok. Som si takmer istá, ze bude v kočíku aj budúce leto, čiže aj v 3 rokoch.

Celkom sa mi začal páčiť Britax B-Motion 4 Plus. Uz niekoľko dní ho študujem na internete - chcela by som isť pozrieť ho aj osobne, ak sa bude niekde dať. Potrebujem, aby sa dal dať do úplneho ľahu, aby mala súkromie na spanie a dosť miesta na nôžky. Teraz má dcérka asi 85 cm.

Mám trochu aj zmätok, čo sa týka ceny Britaxu - každá stránka uvádza inak, a tiež sú rôzne roky výroby. Neviem, v čom sa môžu líšiť a či je nutné kupovať najnovší model.

Nie som veľmi spokojná s kolieskami ED - na Britaxe tiež nie sú nafukovacie, ale zdaju sa mi lepšie - neviem, či je to aj pravda. Vlastne sa len bojím, aby som nebola sklamaná. 🤷🏻‍♀️😄

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

začnem od pozitív Britaxu B-Motion Plus - teda vecí, s ktorými určite spokojná budeš. Veľkým je v prvom rade obrovská ložná plocha, do ktorej sa zmestíte kľudne aj do 4+ rokov. Polohovanie do ľahu (nie 180 stupňov rovného, ale teda akceptovateľného aj pre nesediace bábätká, teda jednoznačne aj na spanie) je tiež vyhovujúce tvojím požiadavkám. Ďalšou sú kolieska - nie sú nafukovacie, ale sú to regulérne pneumatiky - len teda, vyplnené penou, takže nedostanú defekt. Spolu s odpružením ti prejdú naozaj aj nerovnejší terén a teda sú jednoznačne omnoho pohodlnejšie, čo sa jazdy týka, ako tvrdé zdvojené kolieska golfiek Elodie Details Stockholm Stroller.

Britax B-Motion 4 Plus

Elodie Details Stockholm Stroller 3.0

Prejdime aj k nevýhodám, lebo tie by si mala poznať prioritne. Prvou, ktorá bude možno nezvykom, bude váha a skladnosť kočíka. Je to podstatne - podstatne väčší kočík aj rozložený, ale aj zložený, plus teda nie je ľahký. Nie je že obrovský po zložení, ale teda je kvôli priestoru a kolesám väčší, než podobné typy. Druhou, podstatnou, by som nazvala šikmé sedenie v sedacej polohe. Dieťatko nie je kolmo - bude šikmejšie, čo mamičky nie vždy oceňujú. Existuje na to riešenie - pás dozadu na kolmý sed, ale tiež situácia, že dieťatku to vôbec nevadí, ale je dobré na to upozorniť. Je tiež dobré to vopred vyskúšať - a to aj pre ťažisko (nech vieš, že dokážeš aj s dcérkou kočík v pohode zdvihnúť na obrubník, lebo nie každému tento kočík nutne sadne).

Všeobecne však môžem povedať, že ak si nespokojná s tvrdšou jazdou plus vyžaduješ väčší priestor pre dcérku, čo v kočíku aj spáva, vybrala si dobre. Spomeniem k tomuto aj ľahší Oyster Zero, ktorý by tiež mohol byť super, aj keď menej terénnou voľbou, a potom ešte Greentom Upp, ktorý je krásne priestranný, no nejde do úplného ľahu (ale ani ED nejde, tak to je cca porovnateľné) plus nepolohujú sa mu nôžky (toto sa dá dorobiť). Greentom je všeobecne pre staršie deti veľmi obľúbená voľba - najmä po ED, ktorý je tiež dosť dizajnovkou.

Babystyle Oyster Zero

Greentom Upp Classic 2017

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli