Vymeniť Moon Cool za Joolz Day Sense alebo Cybex Balios M (z pohľadiu priestoru pre dieťa)?

Zodpovedané
23. okt 2020

Ahoj Eli!

Máš krásne meno, aj moja skoro 9 mesačná dcérka je Eli 🙂

Od narodenia ju vozím v Moon Cool, ale ešte pred kúpou má kamoška upozornila, že Moony sú menšie, takže sa asi budem za krátko pozerať po ďalšom kočíku. Momentálne som si vyhliadla bazárový Joolz Day Sense s parádnou výbavou za super cenu 2-kombinacia (hlboká vanička by mi zostala pre ďalšie dieťatko, keď bude). Zvažujem aj Balios M, ale k nemu by som musela dať ušiť lepšiu striešku + doplnky, cena by sa nabalila a stále by to bol len športový, preto by som sa radšej priklonila k tomu Joolzu, len sa teraz pýtam: Vyriešim tým niečo? Je Joolz Day Sense väčší ako Moon Cool? Jazdne sa mi pozdáva aj Sense aj Cool, ale vyrieši Sense dlhšie obdobie?

Ináč bývame v bytovke bez výťahu, takže hľadám niečo s veľkými kolesami, aby sa dalo chodiť po schodoch.
Ďakujem veľmi pekne. 😊

Ahoj,

ďakujem a pozdravujem 😊

A k odpovedi. Za mňa je táto výmena zbytočná. Máš kočík, čo ti jazdne sedí, a v deviatich mesiacoch sa obávaš o veľkosť. Nie je to z môjho pohľadu potrebné.

Jednotkový Joolz Day má kopu vlastných chýb, a určite nie je nejak zásadnejšie priestrannejší.

Joolz Day

Aj Cybex Balios M je podľa mňa na tom podobne, aj keď je aspoň trošku väčší a aj skladnejší, ale tvrdší jazdne, a to celkom o dosť.

Cybex Balios M

Ja osobne by som to spravila tak, že si kočík, ktorý mi sedí, nechám až do doby, kým je pre teba a dcérku ok. A keď budeš cítiť, že je čas na zmenu z priestorového hľadiska. To bude minimálne v roku a pol, ale kľudne aj v dvoch alebo neskôr. Ttak potom už riešiť len neotočný, omnoho skladnejší model praktickejší pre taký vek dieťatka.

Radšej sa pomaly obzeraj po týchto rýchloskladných modeloch a kočíkuj čo máš, kým to sedí. S Dayom takisto do konca kočíkovania nevydržíte, jedine že by teda babuľka bola veľmi drobná. Ale taká to vydrží aj v tvojom Cool-e.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli