X-Lander X-Move - aký je? Je to dobrá voľba do mesta aj terénu?

Zodpovedané
19. feb 2020

Nenasli sme nikde v tejto kocikovej poradni nic o kociari X-lander X-Move. Podla toho, co sme citali, dostal tento kociar v Cesku aj nejake ocenenia vdaka oblubenosti. Co nanho hovoris? Je to dobra volba? Budeme s nim chodit po meste aj po terene. Paci sa nam velka strieska, nafukovacie kolesa. No nikde neviem najst info o jeho vahe, a v obchodoch u nas ho nemaju.

Ahoj,

X-Lander X-Move spomínam menej, pretože to nie je zlý model, ale má viacero múch, ktoré mám pocit, že mnohé iné značky/modely už prekonali. V prvom rade by to bol fakt, že je pomerne ťažký. To samo o sebe je ok, nie každý potrebuje ľahký kočík.
Druhou, keď už beriem do úvahy tú váhu, je pomerne slabšie odpruženie. Nárazy tlmí, ale v tejto veľkostnej a váhovej kategórii obvykle maminy očakávajú mäkšie pruženie. Poslednými by bola menšia skladnosť, s tou sa ale ráta, plus sedák nie všetkým veľkostne postačoval. Celkovo by som ho zhrnula ako dobrý model, ktorý ale o čosi drahší Britax Go Big v asi všetkých ohľadoch prekonáva, a preto by som skôr odporučila ten. Ale zlá voľba X-Move určite nie je, ak sa ráta s nevýhodami.

X-Lander X-Move

Britax Go Big

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli