Zdvojené kolieska na kočíkoch - je to naozaj také zlé?

14. mar 2019
Zdravím...

Plánujem kúpiť pre 10-mesačného syna nejaký športový alebo golfový kočík. Hlavne aby bol ľahký a skladný, ale komfortný, ani veľký ani malý. Pomerne dosť ich má vpredu po 2 kolieska. Vraj sa to zle ovláda (hlavne v zime). Je to naozaj také zlé? Prečo sú vlastne kolieska zdvojené?

Hľadám niečo lacnejšie. A zaujali ma kočíky Lionelo Elise alebo Summer Baby Dynamic či Caretero Four alebo Bobo San. Čo si myslíte o týchto značkách?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ahoj!

Z tvojho výberu by som ja osobne volila asi Caretero Four, aj keď ani o ňom nie som tak úplne presvedčená. Lionelo Elise, Summer Baby Dynamic i kočík od Bobo-San mi prídu vyslovene lacné na pohľad, čím myslím nižšiu kvalitu, kopu plastov a neželaných zvukov a otáznu výdrž.

Podobným typom, a tiež nie drahým, by mohli byť aj Kinderkraft Grande alebo Hauck Fisher Price Toronto 4, prípadne tiež G-Mini Kadet, ABC Design Circle Treviso 4, Espiro Nano alebo Joie Muze. Možnosťou je aj novinka Baby Design Sway. Tieto mi prídu o čosi prepracovanejšie (aj dizajnovo) a príde mi, že ti poslúžia lepšie a dlhšie. Stále však rátaj s tým, že ich nižšia cena bude zodpovedať kvalite a ide skôr o kočíky pre menej náročných rodičov.

A čo sa zdvojených koliesok týka, ‘zlé’ na nich nie je v podstate nič. Dôvod, pre ktorý sa používajú je, že poskytujú vyššiu stabilitu, takže spoj nemusí byť taký prepracovaný/pevný, ako to je u kolies jednoitých. Prípadne môže byť dôvodom veľmi nízka váha kočíka, ktorú tak lepšie “istia”. Každopádne vždy veľmi záleží od modelu a kvalitné zdvojené kolieska drahších modelov sú ťažko zrovnateľné s najlacnejšími golfkami - no to isté platí pre single (nezdvojené) kolesá. Nevýhodou tých zdvojených však môže byť, že zaberajú viac miesta (a vážia viac), tiež o čosi neokrôchanejšie pôsobiaci dizajn a fakt, že na jeseň či v zime sa môže stať, že sa medzi ne zachytávajú nadbytočné listy či sneh.
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli