Znesie terén lepšie kočík Britax Smile 3 alebo Joolz Day+?

Zodpovedané
19. okt 2022

Ahoj,

vyberáme kočík prevažne do mesta. Chcem, aby vydržal i prechádzku do hôr - na Žiarsku chatu, po hrádzi. Sme z Liptova, jednoducho i terén. Termín mám v marci.

Zatiaľ sa nám najviac páči Britax Smile III, ale vraj aj Joolz Day+ znesie terén.

Ktorý z týchto dvoch kočíkov by si poradila?

Existuje aj iný, ktorý je ešte vhodnejší?

Ďakujem

Ahoj,

pekný rôznorodý výber.

Milujem Liptov. Je to moja srdcovka, nakoľko pochádzam z neďaleka. A preto by som si nevybrala ani jeden z Tebou zvolených kočíkov.

Ako prvé si teraz povedzme základné info:

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre veľa deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Po druhé určite si prečítaj naše články:

Do prostredia mesta a zároveň terénu potrebuješ hybridný kočík: Aký? Odpovedz si najskôr na základné otázky:

  • približná cena (najlepšie uviesť sumu do),
  • terén, v ktorom sa najčastejšie pohybujete (závisia od toho vhodné kolesá a odpruženie),
  • typ kočíka (dvojkombi, cestovný, športový...),
  • funkcie, ktoré uprednostňujete (otočnosť sedadla, farba, teleskopická rukoväť...),
  • váha kočíka (najlepšie uviesť číselnú hodnotu do),
  • ostatné maličkosti, ktoré by kočíku nemali chýbať, ale prežijete bez nich (nánožník, držiak na pohár, reflexné prvky...).

A teraz si to rozoberme na drobné. Aký kočík vlastne potrebuješ? Bude stačiť jeden kočík? Alebo, zatiaľ postačí iba hlboký a športový budeš voliť úplne iný?

Modely, ktoré do takéhoto prostredia najčastejšie odporúčam sú: Easywalker Jimmey alebo korýtkový typ Easywalker Harvey3.

Prípadne sa pozrime na niečo lepšie odpružené ako je Thule Urban Glide 2.

Alebo niečo štvorkolesové ako sú hybridné modely kočíkov Muuvo Trick, či Muuvo Slick.

A ak nevadí vyššia váha, tak si pozri Cybex Talos S Lux.

Možno aj niečo pre vyšších rodičov - ABC Design Salsa 4 Air.

To som Ti dala dlhý výber kočíkov, ale nerobím to náročky. Je to preto, že je skutočne veľmi dôležité si najskôr ujasniť dôležité vlastnosti. A potom podľa nich vyberať kočík. Preto Ti určite odporúčam najskôr si prečítať naše články a spraviť si základný zoznam vlastností, ktoré by Tvoj kočík mal mať. A potom sa pustiť do výberu toho pravého.

A niekedy bohužiaľ dospieš k rozhodnutiu, že jeden kočík rozhodne stačiť nebude. Alebo ustúpiť a voliť zlatú strednú cestu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally