10 mesačná dcéra chce spať iba v kočíku. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

moje 10 mesačné dieťa chce spať iba v kočíku. Vystupňovalo sa to tak, že v kočíku chce spať a kolísať sa celú noc. Dcérka sama nezaspí, jedine s fľašou mlieka ak je veľmi unavená.

V ničom nezaostáva. Štvornožkuje a popri nábytku sa stavia na nohy.

Asi do 4 mesiacov spala pomerne dobre. Cez deň spí ráno, potom trošku o 13tej. Občas zaspí aj o 17tej. Stále si to prehadzuje. Uspávam ju v kočíku. Keď nie je unaená, tak v kočíku ide na brucho. Dvíha sa. Niekedy už aj drieme, ale nezaspí.

Mám jej zrušiť zaspávanie v kočíku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem si celkom predstaviť ako jej "zrušíte" zaspávanie v kočíku. Neviem Vám vlastne ani odpovedať, dcérka zaspáva pri pohybe, nechce Vám zaspať inak, takže asi s tým bude problém.

Môžete skúsiť postupne redukovať pohyby pri uspávaní. Teda v kočíku ju uspávať a skúsiť postupne redukovať pohyby pri uspávaní, až bude tolerovať celkom žiadne pohyby.

Je to otázne a treba rátať s tým, že sa to "nestane" zo dňa na deň,. keď je už takto naučená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas