Je takýto stav po chrípke v poriadku?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

pred mesiacom sme všetci v rodine prekonali chrípku. Obaja synovia (vo veku 7 a 13 rokov) majú už piaty týždeň zvýšenú teplotu okolo 37 - 37,2°C a niekedy aj 37,5°C. Teplota sa občas zníži, ale nikdy nie pod 36,5°C. Ich normálna teplota je okolo 36°C. Okrem občasnej únavy nemajú žiadne ďalšie príznaky.

Pani doktorka urobila pred týždňom základné odbery a vyšetrenia. Výsledky boli v poriadku. Aj ja som mala zvýšenú teplotu asi tri týždne. Zatiaľ nám lekárka odporučila užívať iba vitamíny.

Je takýto stav po chrípke v poriadku?

Aký by mal byť ďalší postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto dlhšie pretrvávajúce febrility po chrípke nie je úplne štandardný stav.

Každopádne postup pani doktorky bol správny a svedomitý. Nateraz by som nič iné neindikovala. Ak sa majú chlapci klinicky dobre, nemajú problémy, nie sú unavení, nejavia známky infekcie, tak by som im prestala merať teplotu.

Otázne je aj kedy teplotu meriate. Najvyššia býva okolo 18:00, najnižšia okolo 6:00 - rozdiel môže byť aj 0,5°C.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas