Je striktne dané, že novorodenec musí piť umelé mlieko každé 3 hodiny?

Zodpovedané
31. mar 2023

Pekný deň,

chcem sa poradiť ohľadom dávkovania UM novorodencovi.

Prečo je určené UM pre novorodenca podávať v rozstupe 3 hodín?

Je možné dávku 90 ml rozdeliť na 60 ml a o hodinu a pol dokŕmiť 30 ml?

Čo sa stane, ak mu budem dávať UM napríklad každé 2 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nič sa nestane.

Nie je to nikde dané, že by dieťa malo jesť striktne v nejakých časových intervaloch. V minulosti sa to tradovalo, ale už dávno nie je. Dieťa sa má kŕmiť vtedy, keď je hladné a pýta si jesť. Nie každý plač je hlad.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas