10 mesačná dcéra odmieta jesť. Je to kvôli zúbkom?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

moja 10 mesačná dcéra už asi týždeň odmieta čokoľvek zjesť. Teda zje tak 5 lyžičiek a potom plač. Necelé 2 mesiace je na umelom mlieku a aj to má občas problém vypiť.

Medzi jedlami jej nedávam jesť žiadne chrumky a ani piškóty. Zuby ešte nemá žiadne, aj keď už asi mesiac a pol vyzerá že sa jej tlačia. Teploty nemá. Ciká aj kaká pravidelne a ak po troške priberá. Spí tak 14 - 15 hodín denne, ale inak je veľmi aktívna.

Môže byť tento stav spôsobený zubami, alebo môže byť aj iný dôvod?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť spôsobené zúbkami. Každopádne podľa toho, čo píšete máte zdravé, prospievajúce dieťa a tak ako ešte veľakrát si treba povedať, že je to "iba obdobie", ktoré prejde a nerobiť si z toho vrásky. Takto krátkodobo to určite nemá žiaden vplyv na jej vývoj.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas