10-mesačný sa bojí 13-mesačnej, ktorá kričí. Ide o znak autizmu?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

som mamou 10-mesačného synčeka. Minule k nám prišla kamarátka so svojou 13-mesačnou dcérkou, ktorá strašne kričí. Keď k nám došli a jej dcéra zvrieskla, tak sa môj syn zľakol. Začal strašne plakať a hneď sa mi ťahal na ruky. Takto sa to opakovalo asi štyrikrát.

Potom by môj syn k jej dcérke išiel a aj nie. Vždy k nej prišiel, otočil sa a odišiel. Kamarátka mi tvrdí, že je bojazlivý a sú to typické autistické črty. Vraj by som to mala riešiť.

Syn sa mi nezdá bojazlivý. Boli sme aj dvakrát na výlete, kde sa na cudzích ľudí usmieval.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

zľakol sa toho, že jej dcérka zakričala. Je to pekne vysvetliteľná príčina. Žiadny prejav autizmu v tom nevidím.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas