10 týždňovej dcérke niečo prasklo v nošteku. Je nutné ORL vyšetrenie?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

dcérka má 10 týždňov a keď som ju dávala odgrgnúť, tak sa začala prudšie hýbať. Hlávku som jej pritlačila o hrudník, ale nevšimla som si, že je otočená ku mne tvárou a počula som, že ako jej niečo puklo v nošteku.

Vôbec neplakala, bola rozospatá. Noštek vyzerá v poriadku. Vo vrchole nošteka má ako keby žilky.

Mohlo dôjsť k nejakému úrazu a k poškodenie chrupavky?

Je nutné vyšetrenie na ORL?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dcérke na noštek prstom zatlačiť. Ak nereaguje plačom, nemalo by ísť o nič vážne a návšteva lekára nie je potrebná.

Myslím, že toto nie je dostatočný náraz na nejaký úraz spôsobujúci poškodenie dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas