11 mesačný syn je vyhadzaný. Ide o alergiu?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

syn má 11 mesiacov a vyhádzali sa mu vyrážky na lícach, ušiach, rukách a nohách. Má to od soboty. Mám pocit, že to nastalo vtedy, keď zjedol kúsok paradajky.

Dnes je pondelok a mám pocit, že to má horšie. Chystám sa navštíviť lekára.

Môže ísť o alergickú reakciu?

Do koľkých dní by príznaky mali zmiznúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

paradajky (respektíve ich postrek) sú pomerne často príčinou kožného vyhádzania sa. Príznaky by v tomto prípade mali vymiznúť do 5 dní od jedenia.

O vyslovene alergickú reakciu asi nepôjde. Skôr si myslím, že o precitlivenosť na nejaké chemické látky, ktoré paradajky obsahujú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas