11-týždňový synček má bolesti bruška a veľkú plynatosť. Je to bežná kolika?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

môj 11-týždňový synček má bolesti bruška po každom papaní. Je plne dojčený. Má veľkú plynatosť, kaká až takú penu a stolicu máva do zelena.

Je to bežná kolika?

Môže mať nejaké zažívacie problémy?

Pomohlo by prejsť na umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri kolikách prechod na UM nepomáha a bola by škoda prísť o tak skvelú formu vyživovania akým je materské mliečko.

Pri kolikách to chce najmä čas, veľkú trpezlivosť rodičov, veľa láskania, dojčenia nosenia. Nápomocné môžu byť aj probiotiká BioGaia a Espumisan L kvapky.

Koliky sa zvyknú zlepšiť okolo 10. - 12. týždňa s dozrievaním zažívacieho traktu.

Farba a pena v stolici + bolesti bruška + plynatosť sa mi úplne nepozdáva. Preto je vhodné aj konzultovať Vaši pani doktorku. Vám ako mame by som zatiaľ určite odporučila na 2 týždne vylúčiť všetky mliečne produkty (ani tie bezlaktózové). Resp. si aj odsledovať stravu, či nemá súvis so synčekovými kolikami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas