13 mesačná dcérka zvracia po príkrmoch. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
16. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na Váš názor a aj poprosiť o radu. Dcérka má 13 mesiacov. Pri zavádzaní mäsa do príkrmov, niekedy okolo 7. mesiaca boli prvé dva pokusy bez problémov. No odvtedy to vždy skončí zvracaním.

Skúšali sme kuracie, králičie a aj morčacie, chladené aj mrazené. No vždy urputne vracia až kým sa úplne nevyprázdni. Je stále dojčená na požiadanie. Naša pani doktorka nám radila len skúšať.

Zeleninu má rada všetku.

Čím by som jej mohla mäsko nahadiť?

Bojím sa, aby jej nechýbali nejaké vitamíny. Dcérka je inak veselá, hráva aj prosperuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

mäso sa nedá ničím nahradiť v strave.

Súhlasím s pani doktorkou, skúšať. Vyskúšala by som kupované hotové mäsovo-zeleninové príkrmy, či netoleruje tie, ďalej napr fašírky so zeleninou.

Vhodné je dávať vajce, ryby, strukoviny ale mäso to bohužiaľ nutrične nenahradí plnohodnotne. Pokiaľ je stále dojčená, tak dajte si napísať železo Vy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas