14 mesačná dcéra má hnačku. Máme ísť k lekárke?

Zodpovedané
27. aug 2019

Dobrý deň,

ja a môj priateľ sme mali črevnú chrípku a bojím sa, či sme nenakazili aj našu 14 mesačnú dcéru. Už predtým mala pár dni redšiu stolicu. Teraz neviem, či to má zo zubov alebo od nás. Dávam jej vývar, umelé mlieko pije ešte viac ako predtým. Papá sucháre. Pitný režim má dobrý. Je unavenejšia, z dvoch spánkov má teraz tri. Hrá sa a je aktívna. Veľmi slintá a za posledný týždeň jej vyšli 2 zuby.

Mám ísť s ňou k lekárke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nie je dehydratovaná (známky sú: zmena aktivity stavu, malátnosť, málo mokrých plienok,) alebo nie je prítomná v stolici krv, resp. nemá veľké bolesti bruška, tak nie je potrebná návšteva lekára.

Môžete nasadiť probiotiká (Probiofix, Biogaia, Nekadex) a Tasectan do úpravy stolice, v diéte ryžu - na zahustenie stolice.

Ale ako píšete redšie stolice môžu byť aj na vrub zúbkov. To sa nedá jasne vylúčiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas