Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

15 ročná má bolesti hlavy a krčnej chrbtice. O aký problém ide?

Zodpovedané
Bolesť hlavyDetské chorobyMigréna
16. mar 2020

Dobrý deň,

mám 15 rokov a pred 1,5 mesiacom mi začali bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Bolesť hlavy mi skoro prešla, ale postupne mi zaľahli obe uši. Najprv ľavé, potom pravé. Bolela ma hlava na stánkoch a okolo uší.

Dlhšie mám problém s prehĺtaním a mám zapálené hrdlo. Pred tromi týždňami som bola v nemocnici, lebo má pálila záha a veľmi som vracala. V nemocnici mi odobrali krv moc stolicu a urobili sono. Povedali že mám gastritídu. Teraz sa mi veľmi grgá, nadúva ma a počujem si ako mi trávi. Občas mi je špatne, ale už nevraciam. Nepijem ani nefajčím. Mám pocit nafúknuté brucha a na dotyk je to nepríjemné. Aj keď je to v mojom veku nepravdepodobné, bojím sa, že id o rakovinu žalúdka alebo pankreasu.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nad touto diagnózou by som určite neuvažovala. Tráviace problémy sú najpravdepodobnejšie na vrub prekonanej virózy, pre ktorú si bola hospitalizovaná v nemocnici.

Treba si dávať veľký pozor na stravu, dávať si probiotiká a prípadne nasadiť aj nejaký Esumisan 3x2cps. Ak však bolesti brucha budú pretrvávať napriek diéte a pomocnej liečbe viac ako mesiac, je potrebné vyšetrenie lekárom.

Čo sa týka bolesti hlavy, zaľahnutia uší a zapáleného hrdla - sú to známky infekcie horných dýchacích ciest, s problémami okolo gastrointestinálneho traktu vôbec nesúvisia. Ak tieto problémy pretrvávajú je potrebné preliečenie po vyšetrení lekárom.

Zatiaľ doma môžeš fúkať si nos po aplikácii morskej vody. Môžeš sa nahriať nad Vincentkou niekoľkokrát denne, aby si pomohla upchatým dutinám a do hrdla kloktať Tantum verde.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová