16 mesačný syn berie Suprax a má teplotu. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

16 mesačný syn užíva antibiotiká Suprax. Pani doktorka mu ich dala preto, lebo mal zlé výsledky moču. Dnes užíva štvrtý den a má zvýšenú teplotu 37,7°C. Je umrnkaný a ospalejší. Má opuchnuté ďasná, keďže mu idú zúbky.

Môže to byť aj z toho?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť, že idú zúbky. Skúste mu uľaviť pomocou gélu typu Calgel na nočný spánok. Prípadne podajte Nurofen podľa kg.

Pokiaľ beriete Suprax, mal by mať synček aj probitoiká ako prevenciu pred rozvratom jeho mikrobiómu. Odporúčam Probiofix imun baby využívať celú fľaštičku - cca mesiac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas