16 mesačný syn má na krku veľký fľak. Čo to môže byť?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

môj 16 mesačný syn má na krku dosť veľký fľak. Vyzerá to ako modrina.

Čo to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

spravil sa náhle? Alebo je tam dlhodobo - od narodenia, resp. chvíľku po narodení? Bolí ho? Srvbí? Buchol sa? Zväčšuje sa?

Ak od narodenia, tak môže ísť o plošný hemangióm - potvrdí kožná lekárka. Ak sa spravil teraz a vyzerá ako modrina, tak to bude asi modrina.

Bohužiaľ k detailnejšej možnej diagnóze, by som potrebovala viac informácii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas