16 ročný syn má na chrbte a na hrudi fľaky. Aké vyšetrenia by mal absolvovať?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 16 ročného syna, ktorý má na chrbte a aj na hrudi takéto fľaky. Boli sme už aj u kožnej a tá povedala, že pleseň.

Používal vodu Micetal, ale nepomohlo.

Čo mi môže pomôcť?

Aké vyšetrenia by mal absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

naozaj takéto ostro ohraničené okrúhle ložiská sú typické pre mykotické infekcie. Ja by som v rámci pátrania nabrala aj serológiu Mycoplasma, Chlamydia.

Ak nepomôže lokálna liečba, asi sa prejde k liečbe perorálnej - tabletkovej (ale to už skonzultujte s kožnou lekárkou na kontrole).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas