19 mesačná dcéra má hnačku a tlačia sa jej očné zuby. Môže to spolu súvisieť?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 19 mesačnej dcéry, ktorá začala v sobotu hnačkovať. 12 hodín mala zvýšenú teplotu, nasadili sme diétu. Avšak stále kaká riedko. Diétu už nemá a kaká max. 2 až 5 krát do dňa. Normálne predtým kakala trikrát do dňa. Okrem iného sa tlačia dolné očné zuby.

Môže to s tým súvisieť?

Pred 35. dňami sme jej vybrali kliešťa a dúfam, že s tým to súvis nemá.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s kliešťom to súvis nemá. Čo sa týka riedkych stolíc a zvýšenej teploty - býva prítomná aj pri prerezávaní sa zúbkov, takže môže byť prítomná preto.

Takto sa to nedá odlíšiť, či ide o virózu alebo ide o zúbky.

Treba pokračovať v diéte aspoň 5 dní (ryža, mäso na vode, odstáte pečivo, nie jogurty, ovocie - banán môže byť, ak už mala a nemá reakciu). Dať probiotiká, prípadne na 3 dni môžete kúpiť Tasectan. Ak nevypije rozrobený, dá sa prášok nasypať iba do rozpučeného banána.

Pokiaľ je stav dcérky v poriadku, normálne močí, je spokojná, hravá, nejaví známky dehydratácie, tak postačí táto forma liečby a netreba ani návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas