19 mesačné dievčatko si nechce nechať prezrieť genitálie. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 19 mesačnej dcérky. Posledných pár dní nechce, aby som jej chytala genitálie. Bráni sa a plače, ale pri kúpaní jej to nevadí. Nemá teplotu a ani problémy s močením.

Idú jej ďalšie zúbky a je nervózna. Nechce sa prezliekať a veľký plač je aj pri strihaní nechtíkov.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr áno ako nie. Asi myslíte, že to nechce v rámci hygieny po stolici a močení. Nakoľko nereaguje bolestivo počas kúpania, je to asi iba momentálny postoj, ktorý môže byť aj na vrub zúbkov.

Ak ste si v kúpeli nevšimli začervenanie na genitáliach a nie je na plienočke žiaden výtok, nepôjde o žiadny chorobný príznak, iba o známe "je to len obdobie".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas