2,5 mesačná dcérka štrajkuje pri papaní. Čo mám robiť?

Zodpovedané
31. mar 2021

Dobrý deň,

mám 2,5 mesačnú dcéru, ktorá sa narodila v termíne a prirodzene. Vážila 2,9 kg, merala 49 cm. Teraz má 4,3 kg, 56,5 cm.

Prvý mesiac bola len dojčená, druhý mesiac dokrmovaná po dojčení, lebo vážila cca 3,2 kg po prvom mesiaci. Začala štrajkovať. Raz mala prsník, raz fľašu, raz odmietala jedno, raz druhé.

Mlieko mi takto postupne ubudlo, tak je dva týždne už len na umelom. Začala ale protestovať na fľaši. Vypije 70 - 80 ml a krúti hlavou zo strany na stranu, plače. Musím to do nej doslovne tlačiť, lebo mám strach, aby sme nešli do nemocnice. Za deň vypije tak maximálne 640 ml. Dávam ju aj odgrgnúť počas jedla.

V čom môže byť problém?

Prečo odmieta papať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémov môže byť viac: chuť mlieka? pociťuje hlad? priestorové podmienky? hluk? svetlo? poloha pri kŕmení? fľaša (zmena?)

Ak však postupne priberá, je aj možné, že jej nateraz toto množstvo /70 ml/ na kŕmenie stačí a radšej ju nenútiť a dať jej o 2, 2,5 hod znova.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas