2,5 ročnej dcére sa nedarí večer zaspávať. Ako jej pomôžem?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 2,5 ročnej dcéry, ktorá už vyše roka nevie večer zaspať. Naše uspávanie trvá každý večer dve hodiny. Ona sa sama poberie do postele, že chce ísť spať, lebo je unavená. Ale nedarí sa jej zaspať.

Keď zaspí, tak spí potom celú noc a vstáva o siedmej ráno. Cez deň spí od 11tej do 13tej.

Dá sa to nejako riešiť?

Lieky na nemysli nemám.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

možno sa treba zamyslieť nad režimom pred ukladaním do postele.

Tj. čo papá na večeru, nie je jedlo ťažké (mäso, veľká porcia, veľa cukru), prípadne nepije sladený čaj alebo kakao? Je miestnosť dobre vetraná? Má dobrú prikrývku? Je vhodne oblečená? Máte pokoj pri uspávaní? Je miestnosť dostatočne zatemnená, ale naopak nebojí sa tmy? Nie je moc tmavá? Pozerá aspoň 2 hodiny pred zaspávaním pozerá TV/tablet? Pozerá celkovo cez deň TV viac ako 1 hodinu? - čiže je "preexcitovaná".

Nateraz ma nič iné nenapadá, ale asi sa uberať takýmto štýlom otázok a odpovedí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas