3,5 mesačný synček ide viac s ľavou rukou po hračke. Je to problém?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

môj 3,5 mesačný synček sa pekne hýbe, ale ide viac s ľavou rukou po hračke. Keď je na brušku, tak pravú ruku skôr dáva vedľa tela ako by ju pokrčil. Nedvihne sa na predlaktie.

Má ešte čas, alebo to treba nejako rozcvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

stranový rozdiel ručičiek nie je ničím nezvyčajný, treba mu "podsúvať" hračky viac na pravú stranu, ale detičky majú bežne určitú stranu preferenčnú.

Čo sa týka pasenia koníkov - chodíte na poradne. Je potrebné, aby lekár zhodnotil psychomotorický prejav synčeka.

V tomto veku by už sa na predlaktiach mal držať pekne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas