3,5 ročný syn máva v kľude tep 140. Je nutná konzultácia s lekárom?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na normálne rozmedzie hodnôt tepovej frekvencie v kľude u 3,5 ročného dieťaťa. Momentálne je syn chorý a tepová frekvencia mu lieta od 140 po 190. To pripisujem chorobe. Ale i keď je zdravý, tak bežne máva tep okolo 140.

Je to ešte v norme, alebo je to potrebná konzultácia s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas ochorenia, keď má teplotu, tak je tep vyšší. Pokojové hodnoty u trojročného dieťaťa by mali byť v rozmedzí 70 - 110 za minútu.

Najlepšie je to merať počas spánku. Ak sú hodnoty v pokoji vyššie, tak je vhodná konzultácia s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas