4,5 mesačnej dcére nechutí mlieko. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý večer,

moja 4,5 mesačná dcéra je na mlieku Beba optripro 1. Začali sme už s príkrmami, no posledné 3 dni malej nechuti mlieko. Vypije ho len vtedy, keď je moc hladná aj to s nechuťou.

Ako postupovať?

Treba zmeniť mlieko, alebo to môže byť aj od rastu zúbkov?

Za radu vopred ďakujem

Dobrý deň,

mlieko nemeňte.Ide o prechodný stav (môže byť spôsobený zavedením príkrmov aj rastom zúbkov).

Ak by stav pretrvával viac ako 2 týždne, alebo by dcérka bola unavená, chudla by, nemala by pocikaných 5 - 8 plienok denne, je potrebná návšteva lekára,

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas