4-mesačný synček sa nechce pretáčať na bruško. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

mám problém s 4-mesačným synom. V dvoch mesiacoch sa už aktívne prevaľoval na bruško, sem tam sa mu podarilo aj na chrbátik. Bol veľmi aktívny, šikovný.

Asi pre mesiacom ako keby uťali, len leží, nechce sa gúľať, ani za hračkami. Sem tam sa mu stane, že sa prevalí na bruško, keď v spánku ide za cicikom.

Je to normálne?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi netypické, že sa dieťa pretáča z chrbáta na bruško v 2 mesiacoch. Klasicky to vo vývine vidíme okolo 5. mesiaca, teda za bežných okolností by ani v 4. mesiacoch takéto pretáčanie nemuselo byť prítomné.

Dieťa by som za týchto okolností (že niečo vedel a zrazu to nerobí) pravdepodobne odporučila na kontrolu detským fyzioterapeutom - na kontrolu kvality vývoja.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas