5 ročnej dcérke sa nedá odkašľať a má pocit bubliny v krku. Čo jej môže byť?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra užívala 10 dní Solmucol, predtým Biseptol a inhalovala cca 7 dní 3x denne. Cíti sa dobre, už nevykašlieva hlieny, ale vkuse hmká a sťažuje sa, že jej niečo stojí v krku.

Čo by to mohlo byť?

Má intoleranciu na kravskú bielkovinu, mlieko má vylúčené približne 2 týždne. Berie Aerius a Astmasan.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť napr. o zväčšené uzliny, štítnu žľazu, niekedy len o cystičku.

Tieto veci rieši lekár ORL, ktorý dcérku vyšetrí. Ak bude potrebovať, tak indikuje sono krku v ďalšom kroku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas