6,5 týždňové bábo otáča hlavičku len do jednej strany. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

mám 6,5 týždňové bábätko, ktoré dvíha hlavičku v podstate od troch týždňov na brušku. Neudrží ju, ale dvíha. Keď ho dám na bruško, tak krásne dvíha a dokonca aj otočí. Ale otočí ju dobre len z jednej strany na druhú. Z druhej na prvú mu to robí problém. Jedna strana mu jednoducho ide lepšie, pri druhej mu treba pomôcť.

S dvíhaním nemá problém ani na jednej strane, len s otáčaním do tej jednej. Od narodenia preferuje jednu stranu, na ktorej rád leží a spinká.

Snažím sa ho polohovať aj na druhú stranu, ale to sa mu nepáči a samozrejme sa snaží točiť do tej druhej.

Je to v tomto veku dieťaťa problém, že na brušku otáča hlavičku dobre len do jednej strany?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je bežné, že dieťatko preferuje viac jednu stranu - je to tak takmer vždy.

Dieťatku treba podnety (zvuk, predmet) dávať viac na stranu, ktorú menej preferuje, aby bolo nútené viac túto stranu cvičiť.

Polohovanie je dôležité, aby nevznikli na lebke preležané miesta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas