6 mesačná dcérka sa pretáča iba na jednu stranu. Je to v poriadku?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

moja 6 mesačná dcérka sa už viac ako mesiac zatiaľ pretáča len na jednu stranu. Snažím sa ju motivovať, aby sa otočila aj do druhej strany tak, že jej dám zábranu na preferovanú stranu a hračky na stranu, do ktorej chcem, aby sa otočila. Zatiaľ jej to veľmi nejde, len s mojou menšou pomocou.

Je to v poriadku?

Má ešte čas, alebo by to mala už vedieť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

teoreticky by to vedieť mala. Ale je veľa detí, ktoré sa preferenčne pretáčajú cez jednu stranu cez ktorú im to ide lepšie.

Ak sa ešte nepretočila na bruško na danú stranu nikdy asi by bola vhodná konzultácia detského fyziológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas