6 mesačná kojená dcérka má stolicu raz do týždňa. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
2. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať 6 mesiacov, je plne kojená a začíname s príkrmami. Ako prešla na tuhú stravu, tak jej začali problémy so stolicou. Kaká raz do týždňa. Stolica je hustejšia a dcérka sa mi zdá nepokojnejšia.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neprestávajte s dojčením.

Dcérka potrebuje dostatočný príjem tekutín dokedy nebude piť vodu a nebude jesť potraviny s vyšším obsahom vody (uhorka, polievky).

Môžete jej kúpiť probiotiká. Ak však stolica nie je vyslovene tvrdá a dcérka netrpí veľkými bolesťami bruška, v stolici nie je krv, vetry odchádzajú a nevracia, je čulá a má pravidelne mokré plienky, tak stolica 1 x týždenne nie je problémom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas