6 mesačný synček má opakovane baktériu E.coli. Aký postup liečby odporúčate?

Zodpovedané
12. mar 2021

Dobrý deň,

6 mesačný synček prekonal v januári bakteriálny zápal močových ciest a mal tam baktériu E.coli. Bol preliečený antibiotikami a baktériu tam stále mal.

Neskôr sme odber moču opakovali a zase mu vyšla E.coli v moči. Tak mu zase boli nasadené antibiotiká Zinnat. Dnes som volala o výsledky a E.coli má v moči stále, sediment je v poriadku.

Aký by ste zvolili postup liečby?

Čo by som mu mohla nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol moč naozaj odobratý sterilne, ja by som odoslala dieťatko na nefrologiu a sono obličiek.

Závisí aj od toho koľko tam E.COLI bolo ak menej ako 10^6, tak liečba nie je potrebná, treba sledovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas