7 mesačná dcéra má už tretí deň hnačku. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

moja skoro 7 mesačná dcéra má už tretí deň hnačku. Dávala som jej Kulíšek a probiotiká. Príkrm veľmi nechce. Skúšala som banán, no napína ju celkovo z príkrmov.

Od včera jej dávam Tasectan, Kulíšek a probiotiká. Stále to však neprechádza. Je toho vždy tak za polievkovú lyžičku aj s hlienom. Niekedy mliečko drží aj 2 hodiny, niekedy ani nie pol hodinu. Na 80% dokrmujem s Beba HA a na 20% ešte dojčím. Stále tlačí do bruška, aj keď niekedy nič nejde. Ciká málo, riťku má veľmi červenú ako keby spálenú.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupujete správne, treba iba vydržať kým viróza prejde. Pokiaľ je dobre hydratovaná, čo si ozrejmujete počtom pocikaných plienok (aspoň 6x/d) a tým, že má záujem o okolie, nie je spavá či predráždená, tak musíte iba vydržať.

Na zadoček pomôže vetranie a rybacia pasta alebo Imazol krémasta. Po každom prebaleni, (ktoré by mali byť častejšie - cez deň aj každú hodinu) umyť riťku pod tečúcou vodičkou a utrieť bavlnenou plienkou poklepkávaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas