7 mesačné dieťa sa nehrá s nožičkami. Je to v poriadku?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcérka je veľmi šikovná, ale nikdy ju nezaujímali nohy a vôbec sa s nimi nehrá. Pretáčala sa skoro na brušku, plazila sa a teraz štvornožkuje a nezaujímajú ju jej nožničky, lebo nikdy nechce byť na chrbte.

Už mesiac sa stavia na nohy. Váži 8 500 g a meria 67 cm.

Je to tým, že má veľké bruško?

Všade čítam, že detičky veľmi nohy zaujímajú, no ona sa ich ani nedotkne.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko dcérka normálne štvornožkuje, dokonca sa už stavia na nôžky, tak problém v nôžkach nie je.

Je pravda, že dojčatá nožičky štandardne zaujímajú, chytajú si ich, kopkocú si nimi "pred očkami", ale v tomto prípade by som sa asi neznepokojovala.

Vyzerá, že psychomotoricky je na tom ešte popredu od svojich vrstovníkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas